Vammaishiihdon SM-kilpailut 28.2.2015, perinteinen

MYLLW12 MYLB1-B3 M20ELINSII MYLLW4 M60LW4-6/8 M60LWAVOIN NYLLWAVOIN MYLKEHITYS NYLKEHITYS M50KEHITYS

MYL kelkkahiihto LW12 : 2,5 (P) km

 (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
1. 1 Teuvo Ojala Espoon invalidit 11:03,1 +0,0

MYLLW12 MYLB1-B3 M20ELINSII MYLLW4 M60LW4-6/8 M60LWAVOIN NYLLWAVOIN MYLKEHITYS NYLKEHITYS M50KEHITYS

MYL näkövammaiset B1-B3 : 5 (P) km

 (Lähti: 2, Keskeytti: 1, Hylätty: 0)

Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
1. 3 Inkki Inola Laukaan Urheilijat 15:59,8 +0,0
2 Juha Hanhimäki Lappeen Riento Kesk.

MYLLW12 MYLB1-B3 M20ELINSII MYLLW4 M60LW4-6/8 M60LWAVOIN NYLLWAVOIN MYLKEHITYS NYLKEHITYS M50KEHITYS

M20 elinsiirtourheilijat : 2,5 (P) km

 (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
1. 4 Eric Lillqvist Ik Falken 9:15,5 +0,0

MYLLW12 MYLB1-B3 M20ELINSII MYLLW4 M60LW4-6/8 M60LWAVOIN NYLLWAVOIN MYLKEHITYS NYLKEHITYS M50KEHITYS

MYL pystyhiihto LW4 : 2,5 (P) km

 (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
1. 5 Martti Mela ViUV / Vihdin Invalidit 11:03,7 +0,0

MYLLW12 MYLB1-B3 M20ELINSII MYLLW4 M60LW4-6/8 M60LWAVOIN NYLLWAVOIN MYLKEHITYS NYLKEHITYS M50KEHITYS

M60 pystyhiihto LW4-6/8 : 2,5 (P) km

 (Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

Sija Nro Nimi Seura Tulos Taspitus Ero
1. 8 Kalervo Pieksämäki Haapajärven Invalidit 8:01,7 53 +0,0
2. 7 Heikki Miettinen Riihimäen seudun invalidit 8:55,0 59 +53,3
3. 6 Taisto Björkman Petäjäveden Petäjäiset 11:13,5 74 +3:11,8

MYLLW12 MYLB1-B3 M20ELINSII MYLLW4 M60LW4-6/8 M60LWAVOIN NYLLWAVOIN MYLKEHITYS NYLKEHITYS M50KEHITYS

M60 pystyhiihto avoin : 5 (P) km

 (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
1. 20 Martti Kuha Pihtiputaan Tuisku 9:50,9 +0,0
2. 9 Heikki Riikonen Iisalmen Invalidit 10:39,7 +48,8

MYLLW12 MYLB1-B3 M20ELINSII MYLLW4 M60LW4-6/8 M60LWAVOIN NYLLWAVOIN MYLKEHITYS NYLKEHITYS M50KEHITYS

NYL pystyhiihto avoin : 5 (P) km

 (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
1. 11 Paula Laaksonen Mäntsälän Urheilijat 20:22,2 +0,0

MYLLW12 MYLB1-B3 M20ELINSII MYLLW4 M60LW4-6/8 M60LWAVOIN NYLLWAVOIN MYLKEHITYS NYLKEHITYS M50KEHITYS

MYL kehitysvammaiset K : 5 (P) km

 (Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
1. 12 Ville Mäntynen Tampereen Pyrintö 20:15,9 +0,0
2. 14 Jaakko Salomäki Kittilän Voima 21:58,1 +1:42,2
3. 16 Jani Töyrylä Iitin Pyrintö 31:07,4 +10:51,5

MYLLW12 MYLB1-B3 M20ELINSII MYLLW4 M60LW4-6/8 M60LWAVOIN NYLLWAVOIN MYLKEHITYS NYLKEHITYS M50KEHITYS

NYL kehitysvammaiset K : 5 (P) km

 (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
1. 17 Sari Johanna Riuttanen Kangasniemen Kalske 27:05,8 +0,0

MYLLW12 MYLB1-B3 M20ELINSII MYLLW4 M60LW4-6/8 M60LWAVOIN NYLLWAVOIN MYLKEHITYS NYLKEHITYS M50KEHITYS

M50 kehitysvammaiset K : 2,5 (P) km

 (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
1. 18 Jarmo Sarhola Kiskon Kiskojat 12:08,6 +0,0